W tym roku mikołajki spędziliśmy poza szkołą. Sam św. Mikołaj podarował nam bilety do kina w Wadowickim Centrum Kultury na film pt. „Dziwny świat”. Po zajęciu miejsc czekała na nas niespodzianka w formie naklejek pod fotelami. Te dzieci, którym dopisało szczęście dostały miłe upominki. Po zakończonym seansie udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej, w której czekały na nas kolejne ciekawe zajęcia- mikołajkowe warsztaty.

Mogliśmy zobaczyć baśniowy teatrzyk kamishibai pt. „Noc w bibliotece”, udało nam się rozwiązać wiele zagadek o bohaterach książek, ale najciekawsze zadanie było związane z pokolorowaniem obrazka, który za pomocą aplikacji ożywał. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w KFC, bo wszyscy byli już bardzo głodni. Pogoda nie dopisała, ale nam bardzo się ta wycieczka podobała.
     W tym czasie, kiedy my wędrowaliśmy po Wadowicach, to do naszej szkoły, do przedszkolaków zawitał właśnie św. Mikołaj. Dzieci zaprosiły Go na krótkie przedstawienie i chętnie z nim rozmawiały. W nagrodę za grzeczne zachowanie każdy przedszkolak dostał piękny prezent i mógł sobie zrobić z Mikołajem zdjęcie. Uśmiech i radość tego dnia towarzyszyły wszystkim do końca zajęć!
     Mikołaj nie zapomniał o starszych uczniach z klasy pierwszej i drugiej . Dla nich również zostawił prezenty. To był bardzo udany i miły dzień.