W dniu 11 lutego 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w spotkaniu online pt. „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.

Wydarzenie składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie obejrzeli spektakl, którego celem było pomóc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach czyhających na nie w sieci, a bohaterowie krok po kroku wyjaśniali, jak mogą poradzić sobie z nimi. Druga część to spotkanie z  Plikiem i Folderem. Za pomocą platformy You Tube omówiono spektakl, wymieniono spostrzeżenia i wspólnie budowano mapy myśli.
Uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w tego typu wydarzeniu. Forma i treść przekazu okazały się bardzo atrakcyjne dla widzów. Skłoniły ich do wielu przemyśleń i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków.
Spektakl to wspólne działanie NASK PIB i grupy artystycznej Zygzaki.