W piątek 17 grudnia w naszej szkole było już bardzo świątecznie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1 i 3 przygotowali dla najmłodszych jasełka. Była to opowieść o Adamie i Ewie, którzy ulegli kuszeniu węża i zjedli zakazany owoc. Świat pogrążył się w ciemności i czekał na Zbawiciela.

Całe przedstawienie było pełne tańca, muzyki i wierszy na cześć Małego Jezuska. Aktorzy całym sercem wcielili się w swoje role i pięknie przekazali treść historii Jego narodzin. Po apelu była wspólna Wigilia. Złożyliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Rodzice przygotowali dla nas wigilijne potrawy.

To był bardzo wzruszający, miły i ciepły dzień. Wigilijne spotkanie było podsumowaniem naszych działań jakże potrzebnych dla innych, ale dających wiele nam samym…. Przesłaniem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były słowa naszej finałowej piosenki pt. „Kropelka dobra”:
„Wejdź pośród ludzi z sercem na dłoni, ono jak tarcza będzie cię chronić.

Niech w każdym sercu w święta zagości kropelka dobra jak okruch miłości”.

oplatek