Innowacja z języka angielskiego w klasie drugiej i trzeciej

"Reading books is the most beautiful
game that humanity has come up with"

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

W naszej została wprowadzona innowacja pedagogiczna z języka angielskiego pt. „Przygoda z bajką z wykorzystaniem tablicy interaktywnej do nauczania języka angielskiego – My Interactive Reading English Adventure”. Autorem innowacji jest nauczyciel języka angielskiego Maria Kozioł-Gawęda. Innowacja zyskała aprobatę uczniów, którzy z zaangażowaniem pracują na zajęciach.

Pomysł wdrożenia innowacji pedagogicznej powstał w trakcie prowadzenia zajęć dodatkowych „Kółko Małego Anglisty”, podczas których uczniowie słuchali o przygodach swoich ulubionych bohaterów.

Jak dobrze wiemy czytanie książek i oglądanie bajek w języku obcym nie tylko rozwija wyobraźnię, ale również kształtuje umiejętności posługiwania się językiem. Istotnym zatem elementem jest kierowanie procesem edukacji w sposób, który pozwoli na zbudowanie mocnych podstaw, dlatego potrzeba innowacji jest tak ważna.

Na zajęciach będzie również wykorzystywany sprzęt multimedialny. Najważniejszą z zalet korzystania ze sprzętu multimedialnego jest stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci. Interaktywne zajęcia są: atrakcyjne dla dzieci, zaciekawiają, aktywizują, pozwalają  lepiej zrozumieć świat oraz pobudzają wyobraźnię. Jednak należy podkreślić, iż ze sprzętu multimedialnego trzeba korzystać w sposób umiarkowany. Oczywiście taki sprzęt nigdy nie zastąpi nauczyciela, który musi ukierunkowywać i dozować ilość czasu spędzonego przy tablicy. Tylko wówczas możemy mówić o pozytywnym wpływie środowiska interaktywnego na rozwój dzieci.